łysica

Aktualności

Mur nie ruszony

• autor: ewangeliarz, 2010-05-15 19:06

Proszowianka poległa w dzisiejszym spotkaniu z zespołem Pcimianki 0:2. Wynik ustalony był już do przerwy...

0:1 - Paś 30 min.
0:2 - Paś 32 min.

Jak wiemy Proszowianka zagrała w osłabionym składzie. Zabrakło Michała i Olafa Gorzkowskich, oraz Piotra Maśnicy Dopiero przed przerwą dojechał Łukasz Jasielski. Aby uzupełnić braki trzeba było sięgnąć po juniorów: Michała Perlika, Maksymiliana Kozerskiego, Patryka Kowalskiego i Marcina Komendę. Jednak nie należy zwalać wszystkiego na stan kadrowy. Nie ma się co oszukiwać: gospodarze zagrali poprostu słabo w pierwszej części spotkania. Efektem były dwie stracone bramki w krótkim odstępie czasowym. W 30 minucie Paś po ograniu obrońców znalazł się w asyscie rywala "oko w oko" z Zawartką. Sprawnie go położył i strzelił pierwszego gola. Niespelna dwie minuty później było już 0:2. Kolejna bramka była niemal idealną kopią tej pierwszej. Po długim zagraniu i przegranym pojedynku główkowym przez Stanulę, znowu przed Zawartką w asyście przeciwnika znalazł się Paś. Znów zmylił proszowickiego bramkarza i znów trafił do pustej bramki. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę Muniaka oddali dopiero w 34 minucie.
W drugiej połowie od samego początku Proszowianka z dużym impetem ruszyła na bramkę gości, którzy myśleli już tylko o utrzymaniu bardzo korzystnego rezultatu. Postawiła wszytkie siły do ataku licząc na odwrócenie wyniku na swoją korzyść. Jednak było to przysłowiowe uderzanie głową w mur, ponieważ wszystkie akcje były tłumione przez obronę Pcimianki. Proszowianie stworzyli bardzo dużo okazji bramkowych, ale albo brakowało wykonczenia, albo strzały były za słabe, albo dobrze spisywał się Muniak. Na boisko weszli Kozerski, Perlik i Kowalski, którzy wnieśli trochę ożywienia w grze Proszowianki. Sam Perlik mógł pokonać Muniaka, ale w polu karnym z bardzo ostrego kąta uderzył zbyt lekko. Pod koniec doszło do nerwowych sytuacji i w efekcie arbiter pokazał kilka "żółtek". Wynik nie uległ już niestety zmianie.