łysica

Aktualności

Porażka na błocie.

• autor: woytek, 2009-11-11 17:14
W ostatnim meczu rundy jesiennej Proszowianka uległa na wyjeździe Pogoni Skotniki 0-1.
POGOŃ Skotniki - PROSZOWIANKA - 1:0 (1:0)

1-0 Stępiński 11` (rzut wolny)

POGOŃ: Jakubiszyn - Musiał, Wojdyła, Sikora, Kozłowski - Dobroch (58`Gumułka), Stępiński, Dziedzic, Zontek (80`Karpierz) - Żyła, Różycki (70`Braś).
PROSZOWIANKA: Zawartka - Pacyga (80`Stopiński), Stanula, Szaporów, Jasielski - T.Przeniosło, M.Przeniosło (75`Młodawski), M.Gorzkowski, Wrona (70`Jelonkiewicz) - Maśnica (80`Sowa), Kaczor.

Sędziował: Bartłomiej Zaręba (Kraków),Żółte kartki: Dobroch, Stępiński, Żyła, Karpierz –Szaporów 2, Gorzowski, T. Przeniosło, Jasielski. Czerwone kartki: Kozłowski 63 min (obraza rywala słowami: „ty ku..sie jeb..y”) – Szaporów (64. 2. żółte). Widzów 40.

Dobre, zacięte widowisko stworzyły obydwie drużyny w ekstremalnych warunkach pogodowych. Najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis, lecz skoro mecze wygrywa ten kto strzela bramki, to zwycięzcą w Skotnikach zostali gospodarze, bo tylko oni trafili do siatki.
Sędzia spotkania Bartłomiej Zaręba ukarał zawodników aż 11 kartkami, jednak trudno przyczepić się do jego decyzji, co potwierdził obecny na meczu obserwator zawodów. Pogoń zwycięską – jak się okazało - bramkę strzeliła w 10. minucie spotkania. Szczęśliwcem był wykonawca rzutu wolnego Marcin Stępiński, który technicznym strzałem z okolic narożnika pola karnego pokonał bramkarza gości. W 16. i 20. minucie spotkania próbował powtórzyć swój wyczyn, jednak piłka przechodziła obok słupka.
Proszowianka odpowiedziała groźnymi strzałami Kaczora i Wrony, w pierwszym przypadku Jakubiszyn na raty obronił piłkę, w drugim wybił ją na róg. Najpiękniejsza akcja meczu miała miejsce w 30. minucie w trójkącie Kozłowski-Dobroch-Różycki, ten ostatni fatalnie jednak przestrzelił z kilku metrów, mając przed sobą tylko bramkarza Proszowianki. W końcówce I połowy zdecydowanie przeważała Proszowianka, stworzyła kilka sytuacji do wyrównania, zabrakło jednak szczęśliwego zakończenia.
Na początku II połowy Dziedzic zmarnował stuprocentową szansę na podwyższenia wyniku, później ciężka murawa dała się we znaki, trudno było drużynom dojść do dobrych pozycji strzeleckich. W końcówce znów przycisnęli goście, jednak najpierw Pogoni przyszedł z pomocą słupek własnej bramki po strzale Kaczora, on także minimalnie chybił już w doliczonym czasie gry, kiedy to strzelał głową na bramkę rywala.