Proszowianka Proszowice - Spartak Wielkanoc - Gołcza 2:0 (2:0)

Bramki: Gorzkowski, Komenda

Wojciech Socha - Mateusz Grzegorczyk (78 Michał Stanek),  Łukasz Szaporów, Michał Gorzkowski, Adrian Pałaszewski - Tomasz Przeniosło, Przemysław Młodawski, Mateusz Kwiecień (68 Jerzy Nowak) , Sławomir Gałkowski, (58 Dawid Wrona) -   Dariusz Komenda, Eugeniusz Śpiewak (55 Tomasz Makuła)

zobacz galerię z meczu

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na tak łatwe zywicęstwo gospodarzy. Goście z Wielkanocy przez 5 minut od gwizdka sędziego starali się grać no połowie Proszowianki, lecz strzału na bramkę Sochy nie oddali nawet w tym fragmencie meczu. Następnie na boisku mogliśmy podziwiać jedynie poczyniania zawodników Proszowianki oraz golkipera przyjezdnych, dzięki któremu Spartak przegrał tylko 2:0. Podopieczni Jacka Skalskiego może nie zagrali fenomenalnego spotkania, ale postawa graczy przyjezdnych w żadnym stopniu ich do takiej gry nie zmuszała, gdyż goście nie wykazali się umiejętnościami piłkarskimi ani też wolą walki. MImo przewagi, Proszowianka nie potrafiła zdobyć bramek w naprawdę dogodnych sytuacjach strzeleckich. Dopiero 15 minucie Gałkowski z rzutu rożnego posłał piłkę na długi słupek, gdzie dobrze ustawiony Gorzkowski skierował głową piłkę do siatki. Po tym golu dalej na boisku dominowała Proszowianka, lecz skuteczność graczy ofensywnych nie napawała optymizmem. Kilkakrotnie z dystansu swojego szczęścia próbował Gałkowski, z bliskich odległości Śpiewak dwukrotnie trafiał w bramkarza gości, a Komenda nie trafiał w światło bramki lub też nie widział lepiej ustawionych partnerów. Na szczęście w 44 minucie po wrzutce Przeniosły ładnym strzałem popisał się Komenda i mieliśmy 2:0. W ostatniej minucie tej odsłony gry z rzutu wolnego uderzył zawodnik Spartaka, piłka leciała dosyć wolno, ale idealnie pod poprzeczkę i mało brakło a zaskoczyłaby Sochę.
W drugiej połowie spodziewaliśmy się gradu bramek, ale ku naszemu zdziwieniu tak się nie stało, a główną przeszkodą do tego aby przyjezdni stracili jeszcze kilka goli były błędne decyzje naszcyh ofensywnych graczy lub złe strzały, czyli umiejętność zachowania się w polu karnym. Ogólnie druga część spotkania była istnie świąteczna, mało emocji, tempo spotkania wolne. Najlepszych okazji po zmianie stron dla Proszowianki niewykorzystali Komenda (strzał w słupek, obok bramki) , Makuła z bliska wprost w bramkarza oraz Wrona który w dogodnej sytuacji strzelił ponad bramką.