łysica

Aktualności

Kolejna wygrana

• autor: Marcinus92, 2013-04-23 00:50
Zawodnicy Proszowianki odnieśli w sobotę drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej pokonując rezerwę Garbranii Kraków na jej stadionie 2:0.

Garbarnia II Kraków - Proszowianka 0:2 (0:2)

0:1 Tomasz Grzegórzko 19
0:2 Tomasz Grzegórzko 20

Sędziował: Michał Koźlak

Żółte kartki: Bartłomiej Piszczek – Kamil Mach, Dawid Wrona.

GARBARNIA II: Widawski – Krzeszowiak (80 Gruchacz), Piszczek, Pluta, Bajołek (70 Mirończuk) – Nwachukwu, Ryś, Wajda, Abdalla – Ząbczyk (64 Palej), Broź.

PROSZOWIANKA: Jeziorek - Szaporów, Jelonkiewicz, Leśko, Wrona - T. Przeniosło (86 Sowa), M. Przeniosło (76 Grzegorczyk), A. Przeniosło, Gorzkowski, Mach (71 Nwankpa) – Grzegórzko (85 Smętek).

Dwa gole dla Proszowianki zdobył w zaledwie minutowym odstępie czasu Tomasz Grzegórzko. Przy pierwszym pozostało mu tylko dołożyć nogę po zagraniu wzdłuż linii Tomasza Przeniosły, choć z perspektywy ławki rezerwowych Młodych Lwów asystujący zawodnik był na spalonym.
Natychmiast po wznowieniu gry przez Brązowych Dawid Wrona przeciął ich podanie, zagrał do Adama Przeniosły, a ten idealnie „obsłużył” Grzegórzkę.
Adam Przeniosło, dobrze znany bywalcom Rydlówki z nie tak dawnych występów w barwach trzecioligowej Garbarni, mógł też sam wpisać się na listę strzelców. W 30. minucie oddał soczysty strzał z 30 metrów, przy obronie którego Robert Widawski musiał wykazać cały swój bramkarski kunszt.
Po przerwie Garbarni II nie udało się odrobić strat, z najlepszych okazji podbramkowych odnotować należy strzał Piotra Wajdy w poprzeczkę w 51. minucie i mocne uderzenie Arkadiusza Rysia w 59. minucie, po którym piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Sławomira Jeziorka.
Nie ujmując niczego gościom dodać trzeba, że porażka w takim stylu garbarskim rezerwom przytrafić się po prostu nie powinna.