Wojciech Socha

Wojciech Socha urodził się 7 czerwca 1972 roku w Proszowicach. Mierzy 177 cm wzrostu, waży 88 kg. Do Proszowianki trafił po raz pierwszy w lecie 1990 roku jako jeden z najzdolniejszych juniorów. Od razu wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie zespołu. Debiutował w meczu Klasy C w czerwcu 1990 roku przeciwko Wiśle Śmiłowice, wygranym przez Proszowiankę 6:0. Ówczesny trener proszowickiego zespołu Tadeusz Gładysz miał do niego wielkie zaufanie. W dużej mierze Wojtek przyczynił się do wywalczenia awansu do Klasy B. .W 1995 Wojciech Socha wywalczył z Poszowianką awans do Klasy A, rok później kolejny, tym razem do V ligi. W 1997 Proszowiankę opuścił w nie najlepszej atmosferze Rafał Marcinkowski i wydawało się, że Wojtek ponownie na stałe wskoczy do bramki Proszowianki. Tak też się stało. Wystąpił m. in. w towarzyskim spotkaniu rozegranym z okazji 80 lecia proszowickiego klubu, przegranym z chorzowskim Ruchem 1:6. W 1998 roku ponownie usiadł na ławce rezerwowych za sprawą sprowadzonego przez trenera Ireneusza Adamusa z Wieczystej Kraków Artura Łaciaka, który przez kolejne kilka lat będzie podstawowym golkiperem Proszowianki. Mimo głównie siedzenia na ławie Wojciech Socha wywalczył w sezonie 1997/1998 z małym udziałem awans do IV ligi. W następnym sezonie Proszowianka świętowała już awans do III ligi, a Wojtek nie zagrał w ani jednym meczu ligowym. Ale jednak jako zawodnik Proszowianki, on też wywalczył awans, co jak do tej pory jest jego największym osiągnięciem w karierze. Kolejnym przystankiem w jego karierze był Partyzant Dojazdów, z którym wywalczył awans do Klasy A w 2000 roku. Następnie grał w Wawrzyniance Wawrzeńczyce. Ponownie w Proszowicach Wojciech Socha pojawił się w styczniu 2007 roku, gdy został zawodnikiem MKS Proszowice. Za konkurenta miał Cypriana Baranowskiego, który zaliczył kilka występów w IV lidze. Jednak to Socha bronił częściej, w głównej mierze przyczyniając się do awansu do Klasy A w 2008 roku. Od sierpnia 2008 jest ponownie zawodnikiem Proszowianki. W sezonie 2008/2009 rozegrał 13 spotkań. W pierwszej rundzie grał na zmianę z Baranowskim, w II przegrywał rywalizację z Dominikiem Zawartką, ale ostatecznie ją wygrał. Karierę zakończył po zakończeniu sezonu 2008/2009, a swój ostatni mecz w barwach Proszowianki rozegrał 4 lipca 2009 roku w spotkaniu barażowym o awans do VI ligi z Węgrzcanką, wygranym przez Proszowiankę 3:2. I to w dużej mierze dzięki niemu zespół awansował do okręgówki.
Wojtek w klubie to istny "człowiek orkiestra". Po formalnym zakończeniu kariery nie odszedł z klubu. Gdy w drużynie brakowało bramkarzy, bywał zgłaszany do rozgrywek. Jest ponadto kierownikiem zespołu i trenerem bramkarzy. Od 26 lipca pełnił także wspóne obowiązki obowiązki pierwszego szkoleniowca Proszowianki z Łukaszem Szaporowem.

Wzrost: 177 cm

Waga: 88 kg

Przydomek: Ekeke

Debiut w Proszowiance: czerwiec 1990 w meczu Klasy C z Wisłą Śmiłowice (6:0)