Tomasz Jaskólski

Miał 5 i pół roku, gdy przeprowadził się z Górki Stogniowskiej do Krakowa. W Nowej Hucie chodził do szkoły podstawowej i tam tata zaprowadził go na trening trampkarzy Hutnika. Jego pierwszym trenerem był Dariusz Maczuga, a w tej samej grupie wiekowej trenowali jeszcze Mirosław Rożek, oraz między innymi Marek Stępniewski i Janusz Koźmik.

W Hutniku grał do zakończenia wieku juniora. Największym sukcesem w tym okresie było zajęcie 3. miejsca w finale mistrzostw Polski juniorów w Białymstoku w 1992 roku. W tym samym roku zaliczył nawet debiut w ekstraklasie , grając 4 minuty w spotkaniu z Zawiszą w Bydgoszczy w przegranym meczu przez Hutnika 0:1.

Jesienią 1991 r. wraz z Mirosławem Rożkiem trafił do trzecioligowej Garbarni, prowadzonej wówczas przez Michała Królikowskiego. Tamten okres wspomina bardzo dobrze.

Już wtedy zaczął mieć jednak problemy ze zdrowiem. Najbardziej dokuczały mu stawy skokowe. Zdarzyło się tak, że w ciągu ośmiu miesięcy miał 5 razy zakładany gips z powodu notorycznych skręceń nogi. Po jednej z takich półrocznych przerw w grze postanowił odejść do Proszowianki. Już wcześniej miał pewne kontakty z tym środowiskiem z racji miejsca urodzenia, więc taka przeprowadzka była czymś naturalnym.

Z nowym zespołem, który akurat awansował z klasy B do A, wyjechał latem 1995 r. na obóz do Pińczowa, gdzie natychmiast wkupił się do drużyny nie tylko dzięki umiejętnościom piłkarskim, ale także zaletom towarzyskim. Kibicom zaprezentował się po raz pierwszy na turnieju w Słomnikach. Szybko zyskał ich sympatię, bo zalicza się do piłkarzy, którzy nie boją się ostrej walki i nie "odstawiają nogi". W Proszowiance zadebiutował w meczu ze Skalanką (1:1) 23 sierpnia 1995 roku. Po sezonie gry w klasie A pod okiem Tadeusza Gładysza, Tomasz Jaskólski znalazł się w klasie okręgowej.

10 sierpnia 1996 roku w pierwszym spotkaniu na tym szczeblu rozgrywek z Wieczystą (1:2) zdobył historycznego, pierwszego gola dla klubu w okręgówce. Tych bramek w pierwszych dwóch sezonach strzelił 10. Grał jednak wtedy głównie jako pomocnik. Z czasem, gdy trenerzy zaczęli ustawiać go na obronie, o trafienia było trudniej.

Wymagania stawiane przez rywali też rosły, bo Proszowianka ciągle awansowała: w 1998 r. z trenerem Ireneuszem Adamusem do IV, a rok później z Janem Cyniewskim do III ligi.

W III lidze grał 5 sezonów. Szczególnie zapamiętał pierwsze spotkanie, wygrane ze Stalą Sanok 5-2, oraz mecz z Siarką Tarnobrzeg (3-1), w którym zdobył swoją pierwszą bramkę na tym poziomie. Z piłkarzy, którzy pojawili się klubie już w III lidze, najwyżej ceni umiejętności Piotra Bani, Pawła Nowaka oraz Ryszarda Fudalego, z którym występuje na boisku do dzisiaj. Z trenerów nie chce wyróżniać żadnego. Twierdzi, że z każdym potrafił współpracować, choć w czasach Wojciecha Stawowego nie zawsze miał miejsce w podstawowym składzie. W 2004 roku przypadła mu rola kapitana Proszowianki w meczu z Siarką (0-4), który był jednocześnie pożegnaniem z III ligą. Pół roku później w spotkaniu IV ligi w Miechowie w meczu z Pogonią popisał się niecodziennym wyczynem: po wejściu na boisko w 85 min, przy stanie 1-1, zdążył strzelić 2 gole.

W barwach Proszowianki rozegrał ponad 250 meczów ligowych w tym 130 w III lidze i  zdobył 14 bramek.

Poza grą w piłkę był także trenerem Płomienia Kościelec. Wywalczył z tym zespołem awans z klasy C do B. Później przeniósł się do Wiarusów Igołomia, z którymi wywalczył awans do V ligi. Zaliczył kurs instruktora piłki nożnej, planuje zostać trenerem II klasy.

Nadwiślanka Nowe Brzesko - Proszowianka 0:1 (31.10.2010)